HIMYM’ın Finali Üzerine


Biraz izlemeyi geciktirmiş ve maalesef arkadaşlarımdan finalle ilgili kaçılmaz tüyoyu da aldıktan sonra kalan bölümleri ardı ardına izleyip himym’ı bugün kapatmış oldum. Evet kesinlikle beklenmeyen ve kesinlikle tatmin etmeyen bir son olmuş zaten izleyen herkesin hem fikir olduğu gibi. Ama yine de takdiri hak eden bir şeyler vardı. 🙂

Belki de bölümleri biriktirmiş olmanın bir faydası olarak en net gördüğüm ve en iyi işlenen konu hayatımızın nasıl da değiştiği ve dönemlere bölümlendiği, ve tüm değişime rağmen değişmeyen insanlar olabileceğiydi. Daha önce Marshall ve Lily şehir dışına taşınmaya karar vermiş ve eskisi kadar görüşmeyeceklerinin konuşulduğu bölümde de benzer şeyler işlenmişti. Ama bu sefer kesinlikle farklı bir noktaya gelinmiş durumda.

Ve istemsiz olarak kendi hayatınızı düşünmeye başlıyorsunuz. Evet kısa bir süre içinde bile ne kadar farklı dönem geçiriyorsunuz- özellikle de okuldan sonra iş yaşamınızın ilk yıllarıysa. Bazı dostlarınız hep orda yanınızda oluyor. Yeni arkadaşlar ediyorsunuz bazılarıyla görüşmemeye başlıyorsunuz. Yediğiniz içtiğiniz zamanında ayrı gitmeyen ama yıllardır görüşmediğiniz eski dostlarınızı düşünün. Aslında doğru, zaman akarken çok fazla şeyi değiştiriyor. Ama bazı şeyler hep orda sabit kalıyor ve bazen o anıları bile unutuyorsunuz.

Bu yazımı da her zaman yanımda olan hep beni destekleyen arkadaşlarıma armağan ediyorum 🙂 Kötü finaline rağmen arkadaşlarımızın ailemiz olduğunu ve ne kadar değerli olduklarını da her bölümünde hatırlatan himym’a son defa teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.