Gerçekten İstersek HerŞey Olur mu Dersiniz ?


Bazen birşeyleri gerçekten istersek, sadece isteyerek bile amacımıza ulaşabiliyoruz. Bakın beni şok sokan hikayeye 😀

Yaklaşık bir ay kadar önce babalar günü için internetten Galata Kulesinde kahvaltı almıştım. Aksilik bu ki 17 Haziran’da boş gözüken rezervasyon, indirim kodlarını alıp rezervasyon yaptırmaya çalışınca dolu gözüktü. Bir gün öncesine rezervasyonumu yaptırmıştım ama Cumartesi de babamın işi dolayıyla sıkıntı yaşayıp gelemeyebileceğini biliyordum. 

Ara ara denemeye devam ettim belki olur da biri rezervasyonu değiştirir diye. Çünkü gidemeyeceğimiz aşikardı. Babam gelmeden gitmek de benim içime sinmeyecekti. Çünkü böyle bi durumda yapılan şeyin büyüklüğü değil karşındakine verdiğin değer önem kazanıyor. En son pazar günü son bir defa şansımı deniyeyim dedim baktım 5 kişilik açık yer ama talihsizlik ya da sistemde kodlama hatası da diyebiliriz, 4 kişi olduğumuz için rezervasyon yapılmadı. O gün hem online hizmet sitesine hem de restorana mail atıp durumu anlatıp ricada bulundum.

1 haftadır arıza sebebiyle internetim yoktu, şirkette de bazı dış sitelere erişim kısıtlı olduğu için maillerime bakamadım. Artık bugün pes edip kahvaltıyı bir arkadaşıma verdim ve az önce de mesajıyla şoka uğradım. “Elif senin rezervasyonun 17’si görünüyor.” Nası yani diye maillerime bakarken(internetim sonunda bugün geldi) Pazartesi gelmiş olan rezervasyon değişikliği mailini gördüm. Hem şoka girdim hem çok sevindim. 😀 Ve dedim ki birşeyleri gerçekten istersek, sevdiklerimiz için birşeyler yapmak istersek bir şekilde gönülden istediğimiz döner dolaşır bizi bulur. 🙂

Tabi arkadaşımı heveslendirdim diye biraz üzüldüm açıkçası 😦 Haa o zaman onu bana ver sen 😀 Ama ne kadar iyi arkadaşlarıma sahip olduğumu geri mesajıyla bir kere daha anladım. Ne kadar şanslı olduğumu hepsinden sonra bi kere daha düşündüm.

Sıktıysam affola ama her zaman mucizeler olmuyor ki paylaşmak lazım 😀

1 thought on “Gerçekten İstersek HerŞey Olur mu Dersiniz ?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.