Ölüm Soğuk Geldi


Rüyaların gerçek mi olduğunu bilemeyiz ya da neyin gerçek olduğunu. Paralel evrenler var mıdır? Rüyalarımızda başka bir evrendeki yansımalarımızı mı görüyoruz? Nereden bilebiliriz ki neyin gerçek olduğunu? Gerçek nedir ya da?

Eğer birden fazla evrende yaşıyorsak, biri geçen gece öldü..

Ensesinde metalin soğukluğunu hissetti, gözleri daha da bir açıldı. Son bir kez baktı, ve ardından ebediyen kapadı gözlerini. Sesler duydu, bağırışlar yakarışlar. Artık çok geçti… “Hayat bu kadar mı” dedi. Neden ben, ama film şeridi geçmedi gözünün önünden. Gözünün önündeki kalabalık kaldı zihninde ve kulaklarında çınlama.

Yansımam bir alışveriş merkezindeydi. Ama öyle bir yapıya alışveriş merkezi demek hakaret olurdu belki de. Taştan bir handa çarşı. Her bir oyukda başka bir mağaza. Belki turistik bir alışveriş hanı kimbilir. Çok kalabalık da değildi ama insanlar vardı yine etrafta.

Bir terslik vardı biliyordu. Polis geleceğini duymuştu. Olaya karışmak istemiyordu. Kimsenin zarar görmesini de.Polis tam kapının önünde mağazalardan birine girmek üzereyken geldi. Türkiye kesinlikle değildi. Polisin kıyafetleri ele verirdi öyle olsa. Belki de bu dünyada hiç bir yer değildi.

Polis yere yatın diye bağırdı ve karmaşaya bulaşmak istemeyen yansımam telaşla bir mağazaya doğru koştu ki. Yaptığı en büyük hata, son hatası oldu. Ardından yattı yere ama artık polis de yanındaydı. Hiç bir şey sormadı. Sakın kıpırdama dedi ve namluyu ensesine dayadı. Kaçması suçlu sanılmasına neden olmuştu. Şaşkın gözlerle baktı, yalvarır gibi. Anlamadı. Anlayacak vakti de olmadı ki zaten. Bir anlık soğukluğunu hissetti namlunun ve sonra bir sıcaklık, gözleri daha da büyüdü. Son bir defa baktı insanlara. Sonra boşluğa düşer gibi kapandı gözleri.. Herşey o an bitti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.