Imagine Cup’da Finale Günler Kala..


Dünyanın en yetenekli yazılımcı, tasarımcı ve girişimci gençlerini bir araya getiren Microsoft Imagine Cup finallerinde Türkiye’yi Yazılım Tasarımı kategorisinde Bahçeşehir Üniversitesi’nden Co2ncerned temsil edecek.

New York’ta düzenlenecek olan Imagine Cup 2011 dünya finallerinde Türkiye’yi Yazılım Tasarımı kategorisinde Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri Gizem Aktürk, Ünal Akyüz, Onur Yazıcı, Okan Kılıç’ın yer aldığı Yrd. Doç. Dr. Süreyya Akyüz danışmanlığındaki Co2ncerned ekibi temsil edecek.

Gençleri küresel sorunlara teknoloji ile çözüm bulmaya yönlendiren Microsoft Imagine Cup’ta bu yıl 100’ü aşkın ülkeden 325 binden fazla öğrenci kayıt yaptırdı. Türkiye ise 9,580 kayıtlı öğrenci sayısı ile dünyada 4. sırada. Her yıl başka bir ülkede düzenlenen finaller katılımcılara yeni ufuklar açarken, kamuoyunda da büyük bir yankı yaratıyor. Bu yıl finaller 8-13 Temmuz tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek.

73 ülkeden gelecek olan dünya finalistleri ile 20 Haziran-12 Temmuz arasında tüm dünya genelinde internet üzerinden bir halk oylaması yapılıyor. Bahçeşehir Üniversitesi ekibine destek vermek için tıklayın ve video altındaki kodu yazarak ‘like’ tuşuna basın.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/18101770.asp ‘den alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.