REM(Rana ALGAN, Elif BONCUK, Melike ÖZDEMİR) ekibi olarak sizlere bir ödülümüzü daha buradan duyurmaktan onur duyarız. Çoğunlukla firmaların katıldığı Teknovasyon Proje yarışmasında ödül alan iki öğrenci grubundan biri olduğumuzu ayrıca belirtmek isterim Mansiyon Ödülü almaya hak kazanarak ilk defa firmalar arasında yer almış olduk. Ödül alan diğer öğrenci grubu ise METU-BIN takımıdır. Kendileri de MIT tarafından lisans öğrencileri arasında düzenlenen Sentetik Biyoloji Olimpiyatları sayılan İGEM yarışmasına hazırlanmaktadır. Buradan onları da ayrıca tebrik ederim 🙂 

Sağlık kategorisinde ödül almaya hak kazanan projeler:

1. DNA Çip Tabanlı Tanı Platformlarının Geliştirilmesi– Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem (NANObiz NanoBiyoTeknolojik Sistemler Eğitim Danışmanlık Ar-Ge Sanayi Ticaret Ltd. Şti.)

2. Mesane Kanserinde BCG ve Mitomisin C Yüklü Katyonik Nanopartiküllerle İntravezikal Etkin ve Güvenli Tedavi – Doç. Dr. Erem Bilensoy (Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi)

3. Hastaneler için İlaç ve Sarf Malzeme Otomasyonu ve Yönetimi – Cem Türkmen (MEDSAV Ltd. Şti.)

Mansiyon, Göz Kontrollü Hasta-Bilgisayar Etkileşimli Arayüz Sistemi – Elif Boncuk (Hacettepe Üniversitesi)

Mansiyon, Sentetik DNA Teknolojisi ile Genetik Olarak Tasarlanmış MRSA Biyosensörü – Yener Tuncel (ODTÜ)

Yarışmada 1. ye 15.000, 2.ye 10.000, 3.ye 5.000 mansiyon ödüllerine ise 1.000er lira para ödülü verildi.

Dereceye girecek projelere “Pfizer Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” nakdi ödüllerinin verilmesinin yanı sıra, projelerin Hacettepe-KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yer alması için öncelik tanınacak. En beğenilen projeler ise Pfizer’in küresel Ar-Ge platformu yoluyla Türk bilim insanlarının dünyaya açılmasına vesile olacak.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye

http://www.teknovasyon.com.tr/
http://www.ntvmsnbc.com/id/25211788/

linklerinden erişebilirsiniz 😉

Reklamlar