Imagine Cup Türkiye Finali 22 Nisan tarihinde Microsoft İstanbul ofisinde gerçekleşti. Finalde 1. ciliği Bahçeşehir Üniversitesi alırken, 2. grup Hacettepe Üniversitesi REM ekibi, 3. ise Bilkent’ten Live Touch oldu.

CO2ncerned – Bahçeşehir Üniversitesi: Gizem Aktürk, Ünal Akyüz, Onur Yazıcı, Okan Kılıç

REM ekibi – Hacettepe Üniversitesi: Rana Algan, Elif Boncuk, Melike Özdemir, Emine Gül Danacı

BMEKS – Bilkent Üniversitesi: Erkin Demirtaş, Göktuğ Kaan Şengül, Saltuk Buğra Karakuzu, Merve Timurlenk

Yarışma 1. si Temmuz’da New York’da yapılacak olan dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek. Yarışmacıların tanıtım videolarına http://www.facebook.com/pages/Imagine-Cup-2011-T%C3%BCrkiye/146526902058451 sayfasından erişebilirsiniz..

Imagine Cup’a Ödül Sponsoru olan Casper yarışmanın Türkiye finalinde ilk 3’e giren ekip üyesi öğrencilere ve akademik danışmanlarına notebook, netbook ve monitör gibi ürünler hediye etti. Imagine Cup Yazılım Tasarımı Türkiye Finaline jüri üyesi olarak katılarak destek veren Etohum ise finalistler arasından seçilen Hacettepe Üniversitesi’nden REM ekibine fikirlerini işe dönüştürebilmeleri için “İnovasyon Hızlandırma” programı ile iş planı hazırlama, iş yönetimi, proje, yaratıcılık, e-ticaret, satış pazarlama, finans, muhasebe vb. eğitimleri verecek.

Gönüllerin 1. si REM Ekibi 🙂

Kendim de bir Hacettepe’li olarak Hacettepe Üniversitesi’nin bu sene ayrı bir takdiri hak ettiğini düşünüyorum.  Yarışmaya bu sene ilk defa katılınmasına ve devlet üniversitesi olunmasına rağmen 2 takım birden 106 takım arasından finale kalacak 6 takım arasına girmeyi başarmış biri de Türkiye 2.’si olmuştur. Hacettepeli takımların yarışma fotoğraflarına ilgili duyuru altından erişebilirsiniz 😉

Reklamlar