Women Techmakers 2016 Zirvesi


Bugün Women Techmakers konferansı Istanbul’da 3.kez Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde gerçekleşti. Hem ilk defa WTM İstanbul’da konuşmacı olarak yer aldığım hem de bu sefer WTM’de organizasyonda görev aldığım için ise benim için çok daha anlamlı ve özel bir etkinlikti.

12932623_10208004397001729_8534841427231103693_n

Komünitinin bir parçası olmak, daha fazla insana dokunmak, seninle aynı şekilde hisseden, düşünen insanlarla beraber olabilmek çok farklı bir duygu. Hiç bir çıkar amacı olmaksızın sadece daha fazla, daha iyi ne yapabilirim, nasıl daha çok insana faydalı olabilirim, teşvik edebilirim diye didinen bir grup insan düşünün. Neler yaratabileceklerinin sınırsız olduğunu sanırım hayal ettiniz 🙂

Bugünkü etkinliğin amacı ise biraz daha farklı, biraz daha kadınlara, kadınların teknolojisi dünyasında aldığı yere ve belki yaşadığı, karşılaştığı sorunları paylaşmaya, bir nebze de olsa farkındalık yaratmaya yönelikti.

Her ne kadar kendim, kişisel olarak sadece kadın olduğum için herhangi bir sorunla karşılamamış olsam da, kadınların teknik mesleklerde çok fazla yer almıyor olması bile başlı başına ele alınması, çözülmeye çalışılması gereken bir konu.

Konuşmacılardan biri olan ve harika bir sunum yapan Esin Işık’ın sunumunda çok güzel bir kısım vardı. Sadece kadın olduğu için yaşadığı bazı sorunlardan bahseden ama en sonunda yaptığı işin kendini gösterdiği ve her zaman kazandığını “Let your work speak for you” sözleriyle taçlandırdı.

150+ katılımcı, 2 paralel session, 19 muhteşem konuşmacıyla bir wtm etkinliği daha sona erdi. Benim de içlerinde bulunma onuruna eriştiğim muhteşem organizasyon ekibinin fotoğrafını ise aşağıda görüyorsunuz. Aylık etkinliklerde buluşmak üzere 🙂

Screen Shot 2016-04-03 at 21.51.50

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.